سلام

به زبانیک خیلی خوش آمدید.

زبانیک یک مجموعه آموزش آنلاین، با هدف ایجاد فرصت برابر در دسترسی رایگان به منابع یادگیری زبان انگلیسی است. تمرکز اصلی زبانیک، تولید محتوای مناسب برای شرکت در آزمون های بین المللی زبان انگلیسی مثل آیلتس، تافل، GRE و EPT است.
هم اکنون و تا اطلاع ثانوی، محتوای آموزش زبان انگلیسی در سایت زبانیک برای سطوح مختلف در قالب متن، تصویر، ویدیو، نمونه تلفظ، تست آنلاین و... بدون نیاز به هیچگونه ثبت نام و تکمیل فرم عضویت، به صورت کاملا رایگان در دسترس شما همراهان گرامی قرار دارد.


و اینکه تمام محتوای سایت، نام و لوگو به صورت رسمی ثبت شده اند و هرگونه کپی برداری به هر شکلی قابل پیگیری در مراجع قضایی است. 

پس از ساخت پروفایل در وب سایت ets.org و انتخاب تاریخ و سنتر مورد نظر برای آزمون، در مرحله آخر نوبت به پرداخت هزینه آزمون می رسد.

 

تذکر مهم: به یاد داشته باشید که بخش های مربوط به آزمون تافل و GRE در وب سایت ets.org از هم جدا می باشند و برای شرکت در هریک از این آزمون ها باید در بخش مربوطه یک پروفایل جداگانه بسازید. از هر پروفایل ساخته شده می توان برای ثبت نام و شرکت در آزمون های آینده از همان نوع آزمون استفاده نمود، برای مثال اگر شما قصد دارید در هر دو آزمون تافل و GRE شرکت کنید باید دو پرفایل به ترتیب در لینک های زیر ایجاد نمایید و مراحل ثبت نام را انجام دهید.

لینک ثبت نام در آزمون تافل

 https://www.ets.org/toefl

لینک ثبت نام در آزمون GRE

 https://www.ets.org/gre

از این پست می توانید برای آزمون های بعدی نیز از همین دو پروفایل ساخته شده استفاده نمایید. نمرات هر آزمون در بخش سوابق شما ذخیره خواهند شد.

 

همانطور که گفته شد پس از ساخت پروفایل در وب سایت ets.org و انتخاب تاریخ و سنتر مورد نظر برای آزمون، در مرحله آخر نوبت به پرداخت هزینه آزمون می رسد، به طور معمول در این مرحله برای پرداخت به یک کارت اعتباری بین المللی نیاز است تا پرداخت انجام شود اما از آنجاییکه ممکن است این امکان برای همه افراد فراهم نباشد، می توان از راهکاری زیر استفاده نمود:

 

  • استفاده از وب سایت های واسط پرداخت

شما می توانید برای پرداخت های بین المللی خود از شرکت ها و مجموعه های واسط پرداخت استفاده نمایید. روند کار به این صورت است که بر اساس محاسبه گر قیمت، مبلغ پرداختی بر اساس نرخ روز ارز و کارمزد در واحد ریال ایران محاسبه شده و پس از آن شما این مبلغ را به حساب شرکت واریز می کنید، پس از آن سفارش خود را ثبت نموده و شرکت پرداخت را برای شما انجام می دهد.

به یاد داشته باشید به دلیل اینکه پروسه ثبت نام آزمون تافل و GRE قابلیت ثبت موقت را ندارد نیاز است که شما معادل ریالی قیمت آزمون مورد نظر (با توجه به نرخ دلار در آن روز + 7% کارمزد)  را به همراه مشخصات اکانت ETS ساخته شده و تاریخ دقیق و مرکز آزمون درخواستی در توضیحات سفارش خود ثبت نمایید. شرکت مذکور با پروفایل شده لاگین کرده و مجددا مراحل ثبت نام را طی می کنند و در آخر با کارت اعتباری خود پرداخت را نیز انجام می دهند. در ادامه برخی از وب سایت هایی که پرداخت های اعتباری را انجام می دهند معرفی می کنیم:

*** ذکر اسامی این سایت ها صرفا به عنوان معرفی بوده و نشان دهنده هیچگونه تاییدی بر فعالیت آن ها نمی باشد.

شریف ویزا

تهران پیمنیت

پیمنت 24

 

 

  • خرید ووچر

شما می توانید امکان شرکت در آزمون را پیش خرید نمایید. به این صورت که هزینه آزمون برای مثال 225 دلار برای تافل با توجه ارز محاسبه شده و پرداخت را انجام می دهید، پس از آن یک کد چند رقمی به شما ارایه می شود که می توانید در مرحله آخر ثبت نام آن را در قسمت مربوطه وارد نمایید و هزینه آزمون به صورت اتوماتیک پرداخت می شود.

برای خرید ووچر می توانید به وب سایت سازمان سنجش و یا برخی از آموزشگاه نظیر "امیربهادر" مراجعه نمایید. دلیل خرید ووچر توسط افراد در اغلب موارد احتمال افزایش قیمت ارز در زمان مورد نظر برای شرکت در آزمون توسط آنهاست.

*** ذکر اسامی این سایت ها صرفا به عنوان معرفی بوده و نشان دهنده هیچگونه تاییدی بر فعالیت آن ها نمی باشد.

 

نکات مهم مربوط به استفاده از ووچر

ووچرها اغلب دارای تاریخ انقضای یکساله از زمان صدور هستند، پس حتما دقت کنید که تاریخ موردنظر شما برای شرکت در آزمون با تاریخ انقضاء ووچر متناسب باشد.

به طور معمول امکانی وجود ندارد که اعتبار ووچرهای آزمون تافل و GRE پیش از استفاده نهایی مورد بررسی قرار گیرد و مشخص شود که آیا قبلا از آن ها استفاده شده است یا خیر، پس حتما ووچر را از مراکز و افراد معتبر تهیه نمایید.

 

 

  • استفاده از کارت های اعتباری مجازی

یکی دیگر از راه های پرداخت هزینه آزمون های تافل و GRE استفاده از مسترکارت های مجازی است. خرید این نوع از کارت ها نیازمند حساب بانکی بین المللی و مواردی نظیر پاسپورت و ... نیست. فقط کافی است که معادل ریالی آن را پرداخت نمایید تا مشخصات کارت به صورت یک ایمیل و فایل PDF برای شما ارسال شود.

 

نکات مهم مربوط به استفاده از مسترکارت مجازی

- اغلب این کارت ها دارای تاریخ انقضای سه ماهه از زمان صدور می باشند.

- به طور معول امکان واریز به کارت های اعتباری مجازی وجود ندارد و تنها می توان به اندازه مبلغی که در ابتدا شارژ شده اند از آن ها استفده نمود. نکته دیگر درباره این کارت ها این است که در مبالغ مشخصی به فروش می رسند برای مثال، اعدادی از مضرب 25 مثل 25دلار، 50 دلاری، 100 دلاری، ... 200 دلار، 250 دلار و...

برای مثال اگر شما قصد شرکت در آزمون تافل را داشته باشید نیاز به کارتی با موجودی 225 دلار دارید، پس به ناچار باید کارت 250 دلاری را خریداری نمایید، در این صورت پس از انجام ثبت نام کارت شما 25 دلاری موجودی خواهد داشت، از آنجاییکه امکان افزایش موجودی این کارت ها وجود ندارد شما تا تاریخ انقصای کارت فرصت دارید که از 25 دلار باقی مانده استفاده نمایید در غیر این صورت این مبلغ در پایان زمان تعیین شده از بین خواهد رفت.

در ادامه برخی از وب سایت هایی که خدمات مربوط به فروش کارت های اعتباری بین المللی مجازی را ارایه می دهند معرفی می کنیم:

*** ذکر اسامی این سایت ها صرفا به عنوان معرفی بوده و نشان دهنده هیچگونه تاییدی بر فعالیت آن ها نمی باشد.

شریف ویزا

تهران پیمنیت

پیمنت 24