مشکلات رایج و راهنمای پرداخت هزینه آزمون های تافل و GRE


پس از ساخت پروفایل در وب سایت ets.org و انتخاب تاریخ و سنتر مورد نظر برای آزمون، در مرحله آخر نوبت به پرداخت هزینه آزمون می رسد. 

تذکر مهم: به یاد داشته باشید که بخش های مربوط به آزمون تافل و GRE در وب سایت ets.org از هم جدا می باشند و برای شرکت در هریک از این آزمون ها باید در بخش مربوطه یک پروفایل جداگانه بسازید. از هر پروفایل ساخته شده می توان برای ثبت نام و شرکت در آزمون های آینده از همان نوع آزمون استفاده نمود، برای مثال اگر شما قصد دارید در هر دو آزمون تافل و GRE شرکت کنید باید دو پرفایل به ترتیب در لینک های زیر ایجاد نمایید و مراحل ثبت نام را انجام دهید.

لینک ثبت نام در آزمون تافل

 https://www.ets.org/toefl

لینک ثبت نام در آزمون GRE

 https://www.ets.org/gre

از این پست می توانید برای آزمون های بعدی نیز از همین دو پروفایل ساخته شده استفاده نمایید. نمرات هر آزمون در بخش سوابق شما ذخیره خواهند شد.

همانطور که گفته شد پس از ساخت پروفایل در وب سایت ets.org و انتخاب تاریخ و سنتر مورد نظر برای آزمون، در مرحله آخر نوبت به پرداخت هزینه آزمون می رسد، به طور معمول در این مرحله برای پرداخت به یک کارت اعتباری بین المللی نیاز است تا پرداخت انجام شود اما از آنجاییکه ممکن است این امکان برای همه افراد فراهم نباشد، می توان از راهکاری زیر استفاده نمود:

 


انتخاب تافل یا آیلتس یکی از سوالاتی که در مراحل اولیه اپلای دانشجویی در ذهن افراد شکل می گیرد مربوط به انتخاب آزمون زبانی است که باید در آن شرکت کنند.
تافل بهتر است یا آیلتس؟ کدامیک بیشتر مورد قبول دانشگاه ها هستند؟ تافل آسانتر است یا آیلتس؟ کشورهای اروپایی کدام آزمون را بیشتر قبول دارند؟ آمریکا و کانادا چطور؟ این موضوع در استرالیا به چه صورت است؟ هزینه کدام یک کمتر است؟
در این مطلب سعی می کنیم با تفکیک حالات ممکن، به شما کمک کنیم تا مناسبترین گزینه را با توجه به شرایط و اهداف خود انتخاب نمایید.

انتخاب تافل یا آیلتس